• DOĞRUFiyat
  • 24/7Ulaşım
  • KALİTELİHizmet
Uçak Hurdası Fiyatları

Uçak yapımında yüzde 60 alüminyum, yüzde 15 çelik ve yüzde 10 oranında titanyum gibi değerli maddeler kullanılmaktadır. Bu kullanılan tüm malzemeler de hurda olmak için elverişli malzeme sınıfına girmektedir. Yapılmasından tamir aşaması ya da yeni modellerin gelişmesi sonucunda hem yenilik adına hemde hurdacılık adına önem arz etmektedir. Dünya genelindeki uçak sayısı gittikçe artıyor. Bununla birlikte önümüzdeki yıllarda birçok uçak ömrünü tamamlayacak ve hurdaya çıkacak. Bu uçakların malzemelerinin nasıl kullanılacağı noktasında yeni metotlar geliştirmek artık daha önemli. Öte yandan geri dönüşüm işleminin şüphesiz büyük çevresel etkileri de olacaktır.

Hurdaya çıkmış bir uçağa yapılacak işlem son dönemlerde önemli bir konu haline geldi. Bu yüzden parçalama ve geri dönüşüm süreçlerinde takip edilecek bazı kuralları ve örnek uygulamaları belirlememiz gerekiyor. Bunu yaparken de güvenliğe ve çevresel kaygılara önem vermeliyiz. İniş takımları, motor, klima ve diğer elektronik malzemeler gibi değerli tüm parçaları kurtarılmaya çalışılır. Sonrasında bu malzemeler İstanbul hurda piyasasında satılmaya başlanmaktadır.

Geri dönüşüm konusu son zamanlarda birçok sanayide önem kazanmaya başladı. Gerek ekonomik getirisi gerekse çevreye olan olumlu etkilerinden dolayı bu işlem hemen hemen her alanda daha fazla rağbet görüyor ve çeşitli araştırmalara da konu oluyor.  Bu şekilde hem ekonomik karlılık hem de daha çevreci yeni nesil uçaklar hedefleniyor.
 

 TELEFON  WHATSAPP