• DOĞRUFiyat
  • 24/7Ulaşım
  • KALİTELİHizmet
Cep Telefonu Hurdasının Değeri

Çöpte gizli bir hazine saklı… Buna en iyi örnek, kullanılmayıp, evlerde tozlanan cep telefonları. Birçoğumuzun bundan haberi bile yok. Bu bekletilen cep telefonları hurda piyasasına etkisi oldukça büyüktür. Cep Telefonu Hurdaları elektronik hurdalar arasında en değerli hurdalar arasında yer alır, düşük ağır metal ve plastik yoğunluğu ve zengin cep telefonu bord anakart kalitesi ile elektronik hurdaları arasında zirveye oynayan hurda cep telefonları İstanbul hurda piyasasında önemli yere sahiptir. Bileşiminde altın, gümüş gibi değerli metaller bulunan ve kullanım ömürlerini tamamlayarak toplanan her bin ton cep telefonundan, bir kilogram altın geri dönüşümü sağlanıyor. Bu kapsamda teknolojik yaşamın bir parçası haline gelen ve sürekli yeni modelleri piyasaya sürülen cep telefonları da geri dönüşümü yapılan atıklar arasında yer alıyor.


Bileşiminde altın, gümüş gibi değerli metaller bulunan, kullanım ömürlerini tamamlamış cep telefonları toplanarak, ekonomiye "altın" kazanç oluşturuluyor. Her bin ton atık cep telefonundan, bir kilogram altın geri kazanımı yapılıyor.
145 bin ton elektronik atık ekonomiye kazandırıldı
2012'den bugüne 145 bin ton elektrikli ve elektronik atık da yasal mevzuat kapsamında ekonomiye geri kazandırıldı.

Bu tür atıkların ayrı toplanması ve işlenmesi konusunda farkındalığın artırılması ile daha yüksek miktarlarda elektronik atık toplanması İstanbul hurda ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlanması da planlanmaktadır.
 

 TELEFON  WHATSAPP